Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Ślubowanie nowoprzyjętego funkcjonariusza

23 października br. w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której, w obecności przełożonych oraz kadry Komendy, str. Krystian Cichowicz złożył ślubowanie na sztandar KM PSP w Koszalinie i z rąk bryg. Adama Gonciarza zastępcy komendanta miejskiego PSP w Koszalinie odebrał akt ślubowania.

Ślubowanie to bardzo uroczysty moment dla każdego strażaka, który rozpoczyna służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Jest to podniosły moment, który stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej. W uroczystości składający ślubowanie kierując wzrok na sztandar, przysięga być ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego życia.

Nowy funkcjonariusz został mianowany na stanowisko stażysty w Komendzie Miejskiej PSP  w Koszalinie i z dniem 1 września br. rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1  w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy wyboru zawodu strażaka oraz życzymy powodzenia i spełnienia w służbie.

DSC02577

 

  • DSC02574
  • DSC02576
  • DSC02577
  • DSC02591

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Piotr Kabata, Olimpia Kisielewska

© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin