Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Tragedia w Koszalinie

4 stycznia 2019 roku ok. godziny 17:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koszalinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Koszalinie przy ulicy Piłsudskiego. Pierwszy zastęp dotarł na miejsce pożaru po czterech minutach od przyjęcia zgłoszenia.

W budynku tym funkcjonował tzw. „Escape room”, czyli pokój zagadek.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia trzech zastępów PSP, strażacy zastali pożar w fazie rozwoju. Pożar objął pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku, a ogień wydobywał się już na zewnątrz.

Wskutek pożaru śmierć poniosło pięć nastolatek, a jedna osoba została ranna. Działania gaśnicze straży pożarnej prowadzone były przez ok. 4,5 godziny.

W akcji gaśniczej udział brało 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (29 strażaków).

5 stycznia w godzinach rannych na miejsce pożaru przybył komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz grupa operacyjna KG PSP. Komendant główny PSP został zapoznany z przebiegiem akcji ratowniczej oraz budynkiem, w którym doszło do pożaru.

Następnie na terenie Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie odbył się briefing prasowy. Komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski w wydanym oświadczeniu powiedział: „Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z Policją. Ze wstępnych informacji wynika, że w obiekcie, w którym doszło do pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych”.

Opracowanie: KG PSP

  • 20190105_024239
  • DSCN3693
  • koszalin13
  • koszalin14
© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin