Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Uroczysty apel związany z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej

DSC09843

Uroczysty apel związany z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej

                21 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość związana z zakończenia służby w PSP
bryg. Andrzeja Kapustyńskiego.

           

            Uroczystość zgromadziła wielu przyjaciół bryg. Andrzeja Kapustyńskiego oraz przedstawicieli współpracujących służb i instytucji. Obecni na niej byli m.in.: st. bryg. Jacek Staśkiewicz Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP, Piotr Jedliński Prezydent Miasta Koszalina, Dariusz Kalinowski Wicestarosta Koszaliński, druh Roman Budynek Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, druh Jan Sachs Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOW ZOSP,  bryg. Jacek Szpuntowicz komendant powiatowy PSP w Białogardzkie oraz mł. bryg. Jacek Twardoń zastępca komendanta powiatowego PSP w Białogardzkie, st. bryg. Krzysztof Makowski komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu, mł. bryg. Paweł Faryno komendant powiatowy PSP w Sławnie, st. bryg. Adam Serafin komendant powiatowy PSP w Szczecinku oraz liczne grono przedstawicieli samorządów lokalnych, strażaków OSP i innych instytucji współpracujących z Komendą. Odchodzącego funkcjonariusza żegnali również licznie zebrani funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie.

Podczas uroczystości Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz wspomniał przebieg pracy i służby zawodowej oraz przedstawił osiągnięcia
i zrealizowane zadania dotyczące poprawy funkcjonowania Komend na terenie województwa i  Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie, w których brał udział bryg. Andrzej Kapustyński.

           

            Bryg. Andrzej Kapustyński służbę funkcjonariusza rozpoczął w dniu 1 września 1994 roku na stanowisku stażysta w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Z dniem 1 listopada 1995 roku bryg. Andrzej Kapustyński został mianowany na stanowisko młodszego technika a następnie z dniem 1 grudnia 1996 roku na stanowisko kierownika samodzielnej sekcji.  Od 1 stycznia 1999 roku bryg. Andrzej Kapustyński rozpoczął swoją karierę zawodową w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie na stanowisku kierownika samodzielnej sekcji. Od 12 marca 1999 roku został mianowany na stanowisko kierownika sekcji, natomiast od 1 lipca 2007 roku został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału kwatermistrzowskiego. Z dniem 18 stycznia 2008 roku bryg. Andrzej Kapustyński został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału kwatermistrzowskiego w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. W 2012 roku bryg. Andrzej Kapustyński opuścił szczecińską straż pożarną, aby objąć stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Koszalinie, na którym pozostał do końca swoje służby.

            Bryg. Andrzej Kapustyński w trakcie służby był wielokrotnie wyróżniany za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, był odznaczony w 2000 roku Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, w 2003 roku Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, natomiast w 2010 roku Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. W 2013 roku został wyróżniony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, a w 2014 roku Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. W bieżącym roku bryg. Andrzej Kapustyński został uhonorowany Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa

           

            W trakcie uroczystej zbiórki komendant miejski PSP w Koszalinie st. bryg. Mirosław Pender podziękował funkcjonariuszowi za wieloletnią służbę, liczne dokonania, które podniosły bezpieczeństwo mieszkańców miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego, jak również za ofiarność i zaangażowanie podczas wypełniania obowiązków służbowych.

Bohater uroczystości otrzymał tego dnia wiele kwiatów, miłych życzeń oraz upominki mające przypominać mu o zakończonej służbie.

 

  • DSC09829
  • DSC09843
  • DSC09853
  • DSC09900
  • DSC09960

 

 

opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin

           

            Nowemu emerytowi życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, satysfakcji w życiu osobistym oraz odwagi w spełnianiu marzeń.

© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin