Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2018 r. w godz. 10-13 na parkingu przed Amfiteatrem przy ul. Piastowskiej w Koszalinie, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie wspólnie z leśnikami
z Nadleśnictwa Karnieszewice zorganizowali dla dzieci edukacyjny festyn edukacyjny  z okazji Dnia Dziecka.

Każde dziecko otrzymywało karnet z zaznaczonymi stanowiskami, do których musiało się udać, aby móc przystąpić do loterii fantowej.

Na swojej drodze dzieci musiały zmierzyć się ze specjalistycznym sprzętem strażaków  m.in. ze sprzętem hydraulicznym, poduszkami pneumatycznymi. Następnie na dzieci czekało stanowisko z kwalifikowaną pierwszą pomocą, gdzie strażak instruował, w jaki sposób postępować z osobą poszkodowaną. Była również możliwość przymierzenia specjalistycznych ubrań strażackich. Dużą radość sprawiało wszystkim celowanie strumieniem wody z hydronetek do tarczy. Atrakcją przygotowaną przez leśników były m. in. możliwość sprawdzenia twardości poszczególnych gatunków oraz budowanie drewnianego domku. Uczestnictwo w festynie dzieci kończyły loterią fantową, do której podchodziły po zebraniu wszystkich podpisów na karnetach.

W festynie udział wzięło ok. 500 dzieci oraz ok. 700 osób dorosłych.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin

  • DSC09778
  • DSC09780
  • DSC09784
  • DSC09788
© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin