Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Ślubowanie nowoprzyjętych funkcjonariuszy

23 maja br. w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie odbył się uroczysty apel, podczas którego, w obecności przełożonych oraz kadry Komendy, str. Zbigniew Kaszewski, str. Przemysław Majewski, str. Damian Marszałek i str. Grzegorz Okoń złożyli ślubowanie na sztandar KM PSP w Koszalinie i z rąk st. bryg. Mirosława Pendera komendanta miejskiego PSP w Koszalinie odebrali akty ślubowania.

Ślubowanie to bardzo uroczysty moment dla każdego strażaka, który rozpoczyna służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Jest to podniosły moment, który stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej. Dlatego podczas uroczystości, młodzi strażacy przysięgali być ofiarnymi i mężnymi w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego życia.

Nowi funkcjonariusze zostali mianowani na stanowiska stażystów w Komendzie Miejskiej PSP w Koszalinie i z dniem 1 maja br. rozpoczęli służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy wyboru zawodu strażaka oraz życzymy powodzenia i spełnienia w służbie.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin

  • DSC09750
  • DSC09753
  • DSC09755
  • DSC09756
  • DSC09759
  • DSC09770
© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin