Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Pożar mieszkania na ul. Lechickiej w Koszalinie

10 lutego 2018 roku ok godziny 16.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koszalinie zadysponowało trzy zastępy z JRG nr 2 oraz dwa zastępy z JRG nr 1 do pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Lechickiej w Koszalinie.

Na miejscu powierdzono pożar mieszkania na drugim piętrze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Dowóca stwierdził, że jeden z lokatorów znajduje się na zewnątrz mieszkania informując, że w płonącym mieszkaniu znajduje się jeszcze prawdopodobnie jedna osoba. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzono ewakuację osób z kondygnacji objętej pożarem, przeszukano i podano wodę do palącego się mieszkania. Podczas przeszukania znaleziono osobę poszkodowaną, któą ewakuowano na zewnątrz przekazując Pogotowiu Ratunkowemu.

Strażacy udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy lokatorowi, który był już na zewnątrz mieszkania, jego również przekazano go zespołowi PRM.

Spaleniu uległo mieszkanie wraz z wyposażeniem. W budynku na skutek pożaru uszkodzona została instalacja wodna, która spowodowała zalanie kondygnacji.

Cała akcja straży pożarnej trwała ok dwie godziny.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP w Koszalinie.

© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin