Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

„Szlachetna Paczka” – pomagamy potrzebującym

Najważniejszym z zadań nałożonych na Państwową Straż Pożarną jest pomoc ludziom w potrzebie poprzez ratowanie ich zagrożonego życia oraz mienia. Każde skutecznie wykonane działanie ratowniczo-gaśnicze stanowi dla strażaków powód do dumy i satysfakcji, co powoduje wzmożoną potrzebę dalszej pomocy drugiej osobie.

Dowodem tego jest powszechne poparcie wśród strażaków i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, wzięcia udziału w projekcie „Szlachetna Paczka”, którego ideą jest niesienie pomocy rodzinom ubogim”. W krótkim czasie udało się zebrać środki na zakup produktów spełniających pilne potrzeby wybranej rodziny.

Mamy nadzieję, że przekazana paczka, umili obdarowanej rodzinie choć trochę świąteczny czas i będzie źródłem radości, która nierozłącznie wiąże się z tradycją obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.

            Społeczna współpraca może dać nadzieję i szansę na szczęśliwsze święta wielu osobom żyjącym w trudnych warunkach.

Podsumowując akcję, wszystkie zakupione rzeczy udało się zapakować w dość pokaźne paczki, które w dniu 9 grudnia 2017 r. powędrowały do wybranej rodziny.

  • DSC08575
  • DSC08578
  • DSC08579
  • DSC08581
  • DSC_0038
  • DSC_0041

opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin

© 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin